Lamelové zakrytí bazénů

Lamely na bazény jsou nejdokonalejším způsobem zakrytí bazénu. Tento systém jako jediný umožňuje  automatické zákrývání bez použití vodících lišt, tyčí a lan. Systém používá unikátní vytlačované lamely (hermeticky ukončené), jejich spojením je vytvořena plovoucí roleta dokonale zakrývající vodní plochu bazénu. Roletové zakrytí pro bazény   zaručuje bezpečnost dětí i domácích zvířat, udržuje stálou teplotu vody po celou sezonu, chrání bazén proti vlivům špatného počasí, výrazným způsobem snižuje náklady na vytápění bazénu a redukuje spotřebu chemických přípravků do bazénu. Roletové zakrytí je estetickou alternativou k zastřešení bazénů. Bazénové roletové zakrytí  je vhodné pro bazény všech typů  a je instalováno v provedení nadhladinovém tak i podhladinovém. Použití podvodního motoru pro lamelové zakrytí umožňuje podhladinovou instalaci do již hotových bazénů.

 

Lamelové plachty na bazény 10 důvodu pro jejich použití

  • Lamely můžou být realizovány na téměř jakýkoliv bazén a to jak stávající tak nově budovaný
  • Lamely znamenají nejdokonalejší a nejefektivnější zakrytí bazénu
  • Transparentní lamely zachovají efekt vodní hladiny a zároveň přinášejí exkluzivní vzhled bazénu v noci při rozsvíceném podvodním osvětlení
  • Solární lamely efektivně ohřívají bazén a odpadá tak nutnost instalace solarních kolektorů, tepelných čerpadel nebo jiného vytápění bazénu
  • Na stisknutí tlačítka je bazén odkrytý a připravený k použítí, na stisknutí tlačítka je zakrytý a bezpečný
  • Snadné a jednoduché ovládání krytu na bazén pomocí dálkového ovladače
  • Použití roletového zakrytí pro bazény je velmi snadné a tak můžete zakrýt bazén po každém koupání.
  • Lamely snižují spotřebu chemických přípravků
  • Lamely udržují bazén v čistotě
  • Lamely znamenají méně starostí s bazénem a více zábavy při jeho používání

Nadhladinové uložení s ručním pohonem

Nadhladinové uložení s elektrickým pohonem

Podhladinové uložení s integrovaným motorem

Podhladinové uložení s motorem za stěnou

 

Solární lamely pro ohřev bazénu

Safepool solární lamely ohřívají vodu v bazénu velmi efektivně. Při ohřevu není spotřebovávána žadna energie a je využíváno pouze sluneční zaření. Vyšší pořizovací cena lamely je tak kompenzována za velmi krátkou dobu. Průhledná (transparent blue) vrchní vrstva vytváří skleníkový efekt, čímž se významně zvyšuje teplota spodní vrstvy, která předává teplo do cirkulující vody v bazénu. V noci je pak bazén zakryt lamelou, která izoluje vodní hladinu a teplo tak neuniká přímo do ovzduší a bazén se neochlazuje. Při použití solárních lamel je zbytečná instalace dalšího vytápění. Solární lamely z polykarbonátu snesou extrémní tepelné zatížení a v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEDOJDE K JEJICH ZNIČENÍ NEBO ZNEHODNOCENÍ MIMO VODNÍ HLADINU.

Nové solární lamely a transparentní lamely z polykarbonátu typ 830.

Nové lamely z polykarbonátu poskytují mnohem vyšší vztlakovou sílu. Mají uzavřené všechny komory což jim poskytuje vysokou odolnost proti vzniku řas v zámcích. Rozměr lamel je 83 x 16 mm. Koncovky světle modré.