Polypropylénové bazény nebo také Plastové bazény

Polypropylénové bazény (plastové bazény) jsou známy svou životností  (minimální životnost je odhadována na dvacet let) a možností výběru z mnoha tvarů a barev. Díky finanční dostupnosti, jednoduchosti a možnosti rozšíření o další příslušenství (schodiště, protiproud, osvětlení, ohřev apod.) jsou tak ideálním řešením při uvažování o pořízení nového bazénu. Svou jednoduchou konstrukcí, dlouhou životností, jednoduchou údržbou  a výhodnou cenou jsou vhodné jak pro soukromé účely, tak pro privátní sektor (hotely, malé lázně, centra sportu a další), který jej hojně využívá.

Tvar bazénu

Mezi nejčastější tvary těchto bazénů patří ovál, kruh, čtverec nebo obdélník. Dle Vašeho přání je možné tvořit i jiné tvary. Pro Vaši představu jsme přiložili základní tvary, které jsou nejčastěji realizovány. Jsme schopni vytvořit téměř každý tvar.     O všech možnostech si s Vámi rádi pohovoříme a navrhneme řešení, které Vám bude nejlépe vyhovovat.

Stavební část

Jakmile bude vybrán tvar a velikost Vašeho nového bazénu, bude nutné provést základní stavební práce pro jeho usazení. Prvním krokem bývá provedení výkopu a odvoz zeminy dle vybraného tvaru a velikosti bazénu. Následně se dno výkopu osadí železobetonovou deskou o tloušťce 10 – 15 cm (záleží na druhu podloží). Na betonovou desku se umístí geotextílie, na kterou se položí bazén. Pro zlepšení izolační schopnosti konstrukce je vhodné stěny a dno obložit tepelnou izolací. po přivezení bazénu proběhne jeho fixace a postupné napouštění vodou. Jestliže je tvar bazénu složitější, musí se při napouštění bazén s izolací postupně obetonovávat. Konečné stavební práce se provádí individuálně dle požadavků zákazníka (např. položením dlažby apod.).