Bazénové lemy, dlažba a obklady z umělého kamene

Filosofie, která tvoří základ celé škály produktů (bazénové lemy, dlažby, obklady a prvky zahradní architektury) z umělého kamene je nabídnout nejlepší možnou alternativu k přírodnímu kameni jako materiálu ke stavbě a tvorbě krásného domova, do kterého se všichni rádi vracíme. PCC nebo také umělý kámen (konglomerovaný) je materiál, podobný svou strukturou cementovému betonu, který je známý již několik staletí. Pojivem PCC je však nejen cement, ale také syntetická pryskyřice, čímž je dosaženo zlepšení fyzikálních vlastností výsledného produktu, zejména zvýšení pevnosti v tahu a ohybu, vodotěsnosti a odolnosti proti povětrnostním vlivům. Bazénové lemy a betonová dlažba a obklady z PCC jsou v těchto vlastnostech hodnocena výše než přírodní obkladový kámen a dlažby.


Naše výrobky pro komunikační trasy zahrad, bazény, zdi, terasy, zahrady a interiéry se vyrábí již řadu let. Ačkoliv přírodní kámen zůstává stále atraktivní, jeho zvyšující se cena nedovoluje jeho využití ve větší míře. Z tohoto důvodu hledají architekti a projektanti výrobky, které mají vzhled kamene, ale přinášejí výhody nižších nákladů na materiál a instalaci. Bazénové lemy, obklady a dlažby StoneAge byly vyvinuty v souladu s těmito požadavky na základě znalostí o kameni. Umělý kámen je tak prakticky nerozpoznatelný od originálu. V procesu výroby se pečlivě dbá na to, aby barva výrobku odrážela přírodní tóny původního kamene. Výsledkem jsou exkluzivní výrobky s přirozeným přírodním vzhledem, které jsou využívány pro navrhování atraktivního vzhledu domů, stavebních komplexů, bazénů, teras, zdí, zahrad a interiérů.


Dodávané řady obkladů, bazénových lemů a dlažeb nabízejí množství tvarů a barev. Aplikací našich výrobků, získá dům, zahrada, cesta, terasa nebo bazén a jeho okolí  harmonický a ušlechtilý vzhled. Kamenné obklady, bazénové lemy a dlažby jsou originálními “hand made“ výrobky, které navozující dojem přírodního materiálu. Protiskluzový povrch všech dlažeb je navržen s ohledem na bezpečnost pohybu. Obkladový kámen a dlažba jsou nenasákavé a navíc jsou ošetřeny impregnací, která vniká do soustavy kapilárních pórů a chrání tak povrch před vlivy životního prostředí (zejména před zarůstáním mechem a řasami). Takto ošetřený povrch je otěruvzdorný a dá se snadno čistit. Barevná stálost je dána probarvením celého průřezu výrobku.